Společenské šaty dnes a zítra

Každý jednou chce, potřebuje nebo musí vyrazit na společenskou událost nebo tam, kde se slušné oblečení vyžaduje jako “dress code”. Ať už je to svatba, pohřeb, narozeniny váženého člena rodiny, maturitní večírek, absolventský ples nebo pracovní pohovor, společenské šaty dělají člověka.

Co však dělat, pokud takové společenské šaty nejsou k dispozici?

Pronájem společenských šatů

Zatímco prvním krokem jsou přátelé a tento nápad mnohdy skvěle funguje i bez úplaty (za podmínky, že oblečení nepolijeme červeným vínem), někdy prostě není zbytí a my se musíme obrátit jinam. Pokud na společenské akce zrovna nechodíme a společenské šaty nejsou potřeba, bRent formal dressesylo by škoda je kupovat – položka v rodinném rozpočtu to není zanedbatelná a jednorázový pronájem šatů dle výběru nám ušetří nejen hromadu peněz, ale také času. Profesionální společnosti nabízející pronájem společenských šatů jsou snad v každém větším městě a my si tak můžeme vybírat z pestré nabídky pro všechny možné i nemožné události, a to včetně masek pro tematické večery. Kdo by se nechtěl na jeden večer stát Marylin Monroe nebo nějakým fešákem z gangsterky, který jako by vypadl z bojiště nočního Chicaga či Detroitu?

Ceny za pronájem šatů se pohybují od několika stokorun do několika tisíc korun za večer a mnohdy je možné si společenský oblek i pojistit proti poškození – člověk nikdy neví, co se může na takové svatbě či narozeninách stát – a nemusí to být nutně naším přičiněním. Lepší než plakat nad rozlitým vínem na svatebních šatech za desítky tisíc korun je lepší se raději adekvátně pojistit “proti blbosti” a případně jen zaplatit nutnou spoluúčast. Raději si vzít spotřebitelský úvěr a zničit si vlastní oblek, než zničit oblíbený oblek či šaty dobrého známého a pošramotit si tak pozitivní vztah.

Nákup společenských šatů

Pokud se rozhodnete společenské šaty zakoupit, připravte si peněženku. Především pánové by si měli dobře rozmyslet, zda si vyberou konfekční oblek nebo jiný druh výroby – obleky lze totiž jak upravovat, tak šít na míru. Jen nezapomeňte zvolit správný druh pánského obleku.

* Černý oblek
* Byznys oblek
* Black Tie
* Oblek pro radost
* Fashion style
* Svatební oblek

Tak jaký si vyberete, pánové?